DUYGU ÖZSOY

Duygu ÖZSOY DRC İletişim Danışmanlığı’nın kurucusudur. 2006 yılında kurduğu DRC’ye, yurtiçi ve yurtdışında Gayrimenkul, Turizm, Bilgi Teknolojileri, Hızlı Tüketim Ürünleri sektörlerinde geliştirdiği iletişim stratejilerini ve tecrübelerini taşımıştır.

1991 - 1997 yıllarında turizm sektöründe Mövenpick ve Iberotel zincirlerinde çeşitli pozisyonlarda bulunan Özsoy, 1997-1999 yıllarında Siemens Grubu’nda Osram Ampul Pazarlama ve İletişim Müdürlüğü görevini yürütmüş, daha sonra Siemens Business Services ve Siemens Nixdorf markaları için aynı görevi üstlenmiştir.

2000 yılında Fujitsu Siemens Computers Avrupa Pazarlama İletişimi Direktörlüğüne atanan Duygu Özsoy bu görevi süresince Frankfurt ve Bracknell’da bulunmuştur.

2004 yılında Türkiye’ye dönmeden önce Londra’da İletişim Danışmanlığı yapan Özsoy, 2004 -2006 yıllarında Türkiye’nin gündeminde ilk sırayı alan konut sektöründe Soyak Yapı’nın Kurumsal İletişim Departmanını yönetmiştir.

DRC ilk yıllarında, kendisinin yönetiminde Tarım, Teknoloji, Gastronomi gibi alanlarda yerli/yabancı pek çok kuruma hizmet vermiştir. Fransız Limagrain grubuna ait Hazera Tohumculuk, Amerika'nın önde gelen teknoloji firmalarından Videojet, Türkiye'nin unutulmaz mutfak markalarından Emsan, İstanbul eğlence hayatının öncülerinden Niş bu dönemde hizmet verilen kurumların başında gelir. 

Duygu Özsoy 2010 yılında Avusturya'dan gelen bir talep ile OMV Aktiengesellschaft'ın Kurum Sözcü'sü olmuş, uzun yıllar Enerji sektöründe OMV Türkiye ve Petrol Ofisi’nin medya ilişkilerini yürütmüş ve OMV'nin Petrol Ofisi'ni satışını takiben DRC'deki görevine dönmüştür. 

DRC danışmanlığını yaptığı firmalara gerekli sistemi kurarken DRC STRATEJİK İLETİŞİM KOMİTESİ ile birlikte çalışır. Bu komitede akademisyenler ve iletişim konusunda tecrübeleriyle tanınan danışmanlar bulunur. Stratejik iletişim komitesi ve çözüm ortakları Duygu Özsoy tarafından koordine edilir.

Sankt Georg Avusturya Ticaret Lisesi ve İstanbul Üniversitesi'nden mezun olan Özsoy, 2006 yılından bu yana İngiltere’de “Chartered Institute of Public Relations” üyesidir, yani İngiliz Halkla İlişkiler Enstitüsü tarafından bu alanda uzmanlığı belgelenmiştir.

TOP